OEM#: CTB75X75NTA-CNew OEM Original Outright
CABLE TIE BASE 4-WAY NATURAL PK500 by 3M Healthcare
Your price:
OEM#: CTB75X75NTA-C
New OEM Original Outright
Your price:
Ready to ship
Asset Information
Are you an existing customer? Sign in to access your account.
Technical Specs
P/N: CTB75X75NTA-C Key Specs
Item
CABLE TIE BASE 4-WAY NATURAL PK500
OEM
3M Healthcare
OEM #
CTB75X75NTA-C
Condition
New OEM Original
Returnable
No
Warranty
Mfr Warranty
Clip Type
Four-Way
Color
Natural
Country of Origin
USA
For Use With
Miniature and Intermediate Sized Cable Ties, Screw Size (2) #6
Height
0.21 in
Length
0.75 in
Material of Construction
Nylon 6/6
Mounting Method
Adhesive Backed
Slot Height
0.06 in
Slot Width
0.12 in
Standards
RoHS
Temperature Range
-40 Degrees to 185 Degrees F
Width
0.75 in
    Technical Specs
    P/N: CTB75X75NTA-C Key Specs
    Item
    3M Healthcare
    CTB75X75NTA-C
    Condition
    New OEM Original
    Returnable
    No
    Warranty
    Mfr Warranty
    Clip Type
    Four-Way
    Color
    Natural
    Country of Origin
    USA
    For Use With
    Height
    0.21 in
    Length
    0.75 in
    Material of Construction
    Nylon 6/6
    Mounting Method
    Adhesive Backed
    Slot Height
    0.06 in
    Slot Width
    0.12 in
    Standards
    RoHS
    Temperature Range
    -40 Degrees to 185 Degrees F
    Width
    0.75 in
      P/N: CTB75X75NTA-C Key Specs
      CTB75X75NTA-C
      0.21 in
      0.75 in
      0.06 in
      0.12 in
      0.75 in